Kredyt firmowy

0
1576

Zewnętrzne finansowanie jest niezwykle istotne dla przeważającej części małych oraz średnich przedsiębiorstw. Kredyty dla firm Wrocław to podstawowe źródło zewnętrznego finansowego. Są one potrzebne zarówno przy zakładaniu działalności gospodarczej, jak i przy rozwijaniu nowych projektów mających na celu wzmocnienie konkurencyjności firmy. Kredyty dla firm są zaciągane też w celu pokrycia narastających zobowiązań.

Banki przygotowały dla przedsiębiorców rozbudowaną ofertę. Kredyt dla firmy w formie odnawialnej to jedna z kluczowych propozycji. Kredyt odnawialny to nic innego jak linia kredytowa funkcjonująca na podobnych zasadach jak debet. Bank samodzielnie udziela wysokość linii kredytowej. Robi to w oparciu o wysokość wpływów na konto. Doradca finansowy Wrocław często doradza to rozwiązanie, ponieważ uchodzi ono za bezpieczne. Kredyt ten generuje dodatkowe środki na koncie, które jeśli nie zostaną wykorzystane, nie będą generować żadnych dodatkowych kosztów. To podstawowa zaleta kredytu tego rodzaju. Odsetki są naliczane jedynie od wykorzystanej kwoty.

Kredyt obrotowy jest przyznawany na okres od jednego roku do nawet pięciu lat. Można go zaciągnąć zarówno w złotówkach, jak i walutach obcych. Firmy nie podają bankom celu przeznaczenia kredytu, najczęściej jednak chodzi o doraźne pokrycie bieżących wydatków. Przedsiębiorcy korzystają z tego wsparcia w razie wpadnięcia w przejściowe problemy finansowe. Wysokość kredytu obrotowego wyznacza jest na podstawie przychodów danego przedsiębiorstwa. Pod uwagę brane są też zyski firmy. Złożenie wniosku o przyznanie pieniędzy nie zajmuje obecnie dużo czasu. Wystarczy jedynie wypełnić stosowny formularz na stronie banku i wysłać go pocztą elektroniczną. W przypadku kredytu obrotowego nie jest wymagane wniesienie zabezpieczenia. Kredyt jest udzielany w formie ratalnej lub odnawialnej linii kredytowej w rachunku bieżącym.

Na kredyt obrotowy decydują się przede wszystkim średnie i duże przedsiębiorstwa z kilkuletnim stażem na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here