Czym są karty wielowalutowe? Jak z nich korzystać?

Wykonywanie operacji płatniczych związanych z przewalutowaniem w wielu przypadkach może okazać się dla nas kosztowne. Wszystko to ze względu na wysokie oprocentowanie przechowywanych na naszym koncie bankowym środków oraz prowizję pobieraną za proces przewalutowania. Mimo tak dużej dominacji kart płatniczych, wiele osób rezygnuje z używania ich za granicą właśnie ze względu na wysokie koszta eksploatacji. Rozwiązaniem tego problemu może być karta wielowalutowa, która nie tylko umożliwi nam wykonywanie operacji w wielu walutach, ale również automatycznie rozpozna walutę i pobieżę należność z odpowiedniego konta bez pobierania dodatkowych opłat i prowizji.

Co to jest karta wielowalutowa?

Karta wielowalutowa to fantastyczne narzędzie ułatwiające wykonywanie operacji pieniężnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Taka karta umożliwia otwarcie kilku kont poprowadzonych w różnych walutach obcych oraz podpięcie ich pod posiadaną kartę odwiedzając lub kontaktując się z podmiotem nam ją wydającym. Kiedy nasz otwarty rachunek walutowy zostanie podpięty pod kartę, wszystkie transakcje, jakie będą wykonywane za jej pośrednictwem, opierać się będą tylko i wyłącznie o konta walutowe. Posiadając konta w euro oraz frankach, możemy swobodnie dokonywać transakcji we wszystkich państwach, w których taka waluta jest obsługiwana.

Jak uzyskać kartę wielowalutową?

Proces uzyskiwania karty wielowalutowej nie jest skomplikowany i w dużej mierze opiera się na odwiedzeniu serwisu https://www.igoriacard.com/, na którym mamy podane wszystkie informacje dotyczące kont wielowalutowych oraz podłączonych do nich kart. Warunkiem użytkowania takiej karty jest oczywiście uprzednie wpłacenie na nią środków, jednakże taka karta zapewnia duże bezpieczeństwo w kwestiach finansowych. Przede wszystkim nie zostają pobierane żadne opłaty z naszego bankowego konta osobistego, a płatności i wypłata gotówki z bankomatów za granicą są zdecydowanie dużo łatwiejsze, niż w przypadku zwykłych kart połączonych z klasycznymi rachunkami bankowymi. To wspaniała opcja dla każdego, kto bardzo dużo podróżuje lub akurat wyjeżdża na fantastyczne wakacje swojego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here