Czy warto kupić samochód z salonu?

Samochód – urządzenie pomagające i znacznie ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków. Wielu z nas zastanawia się, czy opłaca się kupić samochód prosto spod tzw. igły. Samochód z salonu dodaje prestiżu, a wielu z nas uważa, że stanowi wizytówkę jego właściciela. Czy zakup auta z salonu oznacza błędnie zainwestowane pieniądze? Czy warto zatem kupić samochód prosto z salonu?

Zysk czy strata?      

Używany samochód można kupić dużo taniej niż nowe auto. Jednak pamiętajmy, że używany samochód to nie tylko cena jego zakupu, ale także jego części. Kupując nowe auto nie musimy już liczyć się z dodatkowymi kosztami. Pierwsze lata używania nowego samochodu objęte są gwarancją, w ramach której będziemy mogli wykonać każdą naprawę. Kupując nowy samochód nie musimy także ponosić kosztów wymiany podstawowych części, a także płynów. Nie musimy także martwić się o zużycie niektórych podzespołów, takich jak sprzęgło, co zależne jest od stylu jazdy wcześniejszego właściciela. Pamiętajmy także, że kupując nowe auto możemy skorzystać z atrakcyjnych i promocyjnych pakietów ubezpieczeń. Kolejny problem, jaki unikniemy kupując nowe auto, to ryzyko zakupu samochodu po wypadku czy kolizji drogowej.          

Wyprzedaże roczników    

Wielu z nas rezygnuje z zakupu nowych samochodów ze względu na wysokie ceny. Jednak zapominamy, że kupując nowe auto możemy także dużo zaoszczędzić korzystając z wyprzedaży roczników. Pozwalają one zakupić samochód z atrakcyjnym, dość dużym rabatem. Im droższe auto, tym zazwyczaj otrzymamy większy rabat. Dodatkowo możemy także wynegocjować dodatkowe, atrakcyjne usługi w postaci pakietu ubezpieczeń, klimatyzację, zimowe opony albo czujniki parkowania. Wyprzedaże trwają od grudnia aż do nawet połowy roku następnego.     

Zakup samochodu

Zakup auta prosto z salonu to jednak bardzo duży wydatek – będziemy potrzebować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za używany samochód zapłacimy znacznie mniej. Jeśli jednak nasze oszczędności nadal są zbyt małe, pożyczki online mogą nam pomóc w uzupełnieniu brakującej gotówki. Korzystając z pożyczki online wybierzemy model, który będzie nam odpowiadał pod kątem cenowym, a możliwość spłaty pożyczki online w ratach sprawi, że nasz budżet nie będzie zbyt mocno obciążony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here