Blog na Wordpress

Rozwój technologiczny oraz popularyzacja branży e-commerce sprawiły, że w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób myśli o założeniu własnego sklepu internetowego. Rynek e-commerce został bowiem wyceniony w Polsce na ponad 40 miliardów złotych, co niewątpliwie jest liczbą, która może robić wrażenie. W związku z tym, coraz więcej osób upatruje swojej szansy na sukces w tym właśnie biznesem.

Prowadzenie sklepu internetowego ma całe mnóstwo zalet, które sprawiają, że jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż klasyczny, stacjonarny sklep. Stworzenie takiego sklepu jest o wiele prostsze, niż otworzenie sklepu stacjonarnego. Ponadto zakres usług, które można świadczyć za pomocą sklepu internetowego jest o wiele większy. Wyobraźmy sobie, że ktoś posiada jakąś specjalistyczną wiedzę i bardzo dobrze czuje się w przemawianiu do ludzi, w związku z czym wpada na pomysł, aby sprzedawać szkolenia w formie wideo.

Przy pomocy sklepu internetowego można sprzedawać takie szkolenia bez żadnego problemu, natomiast w przypadku sklepu stacjonarnego mogłoby to być bardzo trudne do wykonania. Poza tym, sklep internetowy daje człowiekowi ogromny komfort, ponieważ można go prowadzić z dowolnego miejsca na ziemi, mając tylko dostęp do internetu w danej chwili. Jak widać zatem, jest to rozwiązanie niesamowicie ciekawe i przyszłościowe, więc nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na spróbowanie swoich sił w branży e-commerce. Niestety, posiadanie sklepu nieodłącznie wiąże się z posiadaniem własnej strony internetowej, co rodzi konieczność posiadania własnej domeny, hostingu oraz znajomości WordPressa. Warto wytłumaczyć, co oznaczają wyżej wymienione zagadnienia, ponieważ może to w znacznym stopniu pomóc w stworzeniu pierwszej strony internetowej. Otóż domena to inaczej nazwa naszej strony. Rejestrujemy ją za pośrednictwem przeznaczonych do tego serwisów, najczęściej za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Hosting to z kolei serwer, na którym znajdują się wszystkie dane naszej strony internetowej. Bez domeny oraz hostingu nie ma fizycznej możliwości, aby stworzyć stronę internetową. Kolejnym zagadnieniem jest obsługa WordPressa. WordPress to system zarządzania treścią, który pozwala na swobodne publikowanie różnego rodzaju treści na stronie. Opublikowane treści można również w bardzo łatwy i szybki sposób edytować. W internecie możemy znaleźć całe mnóstwo darmowych oraz płatnych kursów, dotyczących obsługi WordPressa, więc warto zainwestować swoje pieniądze oraz wolny czas w naukę obsługi tego narzędzia, ponieważ może przynieść to wymierne korzyści. Do tworzenia sklepów internetowych można użyć również tzw. oprogramowania sklepowego, takiego jak np. Shopify. Jest to oprogramowanie, które nabywa się w formie miesięcznej subskrypcji. Dzięki temu rozwiązaniu znajomość WordPressa nie jest wymagana, dzięki czemu możemy założyć swój sklep internetowy bardzo łatwo i szybko. Niestety, takie oprogramowanie uniemożliwia podpięcie do naszego sklepu polskich procesorów płatniczych, więc jest to rozwiązanie dobre tylko dla osób, które planują otworzyć sklep jedynie z myślą o handlu zagranicznym. Oprócz tego, trzeba ciągle pamiętać o tym, aby przedłużać abonament co miesiąc, ponieważ w innym przypadku, nasz sklep po prostu przestanie działać.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nauka obsługi WordPressa i robienie stron zupełnie za darmo, bez konieczności płacenia co miesiąc wysokiego abonamentu. WordPressa można używać do tworzenia praktycznie każdego typu strony, jednak największe uznanie znajduje on w oczach osób, które tworzą własne blogi. Jak założyć bloga na wordpress? Otóż jest to niesamowicie proste. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową hasło „poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www”, a w wynikach wyszukiwania pokażą się kompleksowe poradniki, napisane w oparciu o tworzenie bloga, ponieważ jest to najprostszy typ strony internetowej. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również tworzenie strony na wordpressie z pomocą https://stworzycstrone.pl/jak-zalozyc-bloga/. Jest to serwis, na którym znajdziemy różnego rodzaju porady dotyczące tworzenia stron internetowych, a także obszerny poradnik w formie wideo, który prezentuje jak krok po kroku możemy to zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here