Spedycja międzynarodowa – sposób na szybki i bezpieczny transport towarów

0
1727

Bez profesjonalnie zorganizowanego, niezawodnego i terminowego transportu krajowego i międzynarodowego trudno sobie wyobrazić współczesną gospodarkę. Na sprawnym transporcie opiera się wiele kluczowych branż, stąd też coraz większa dynamika rozwoju logistyki i spedycji. Duży popyt na tego rodzaju usługi determinuje warunki funkcjonowania firm spedycyjnych na europejskim rynku transportowym, który charakteryzuje się sporą konkurencyjnością. Tylko najlepsze firmy mają szansę na progres.

Niezawodność i terminowość

Zorganizowanie i realizacja transportu towarów jest złożonym procesem, szczególnie w przypadku przewozów międzynarodowych. W zależności od specyfiki kraju, do którego ładunek ma trafić i charakterystyki trasy prowadzącej do punktu rozładunku, również spedycja międzynarodowa może być mniej lub bardziej skomplikowana.

Celem każdej usługi transportowej jest bezpieczna i terminowa translokacja ładunku do punktu końcowego, w którym towar zostanie rozładowany, a kwestie formalno-prawne uregulowane zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie kraju, do którego ładunek ma trafić.

Zadaniem spedytora jest również zapewnić właściwą obsługę transportu na terytoriach krajów tranzytowych.

Od doświadczenia i umiejętności zespołu spedytorów w dużym stopniu zależy jakość i kompleksowość usług transportowych. Im większe doświadczenie, tym zakres proponowanych przez firmę spedycyjną usług szerszy, a obsługa konkurencyjna – także pod względem finansowym.

Na cenę zlecenia składa się wiele elementów, pośród których istotne znaczenie ma nie tylko przedmiot transportu czy charakter trasy, ale również niezawodność stosowanych przez firmę spedycyjną procedur. Pozwalają one optymalizować plany przewozowe i tym samym redukować koszty.

Kompleksowa oferta transportowa

Rynek usług transportowych nie należy do najłatwiejszych – jest to pochodną samej jego specyfiki (konieczność realizowania usług o różnym poziomie specjalizacji), jak i dużej konkurencyjności.

Pozycję w branży spedycyjnej, logistycznej i transportowej trzeba budować przez lata, a najlepszą rekomendacją dla firmy działającej na tym rynku są opinie zadowolonych klientów. 

Dzięki zdobywanemu przez lata doświadczeniu, rosnącemu z każdym nowym, pozytywnie sfinalizowanym zleceniem, można skutecznie budować markę. Tak jest w przypadku TSL NORDIC – firmy oferującej kompleksową obsługę na każdym poziomie realizacji transportu (krajowego i zagranicznego).

Niezależnie od stopnia skomplikowania zlecenia, będzie ono wykonane terminowo i bezpiecznie. Doświadczony zespół spedytorów, logistyków i kierowców oraz rozwinięta flota pojazdów, dzięki którym można transportować różnego rodzaju ładunek (także specjalistyczny) – to klucz do sukcesu TSL NORDIC.

Firma realizuje transport ładunków drobnicowych i całopojazdowych oraz ponadgabarytowych, a także innych, specjalnych, takich jak wymagające szczególnej uwagi ładunki niebezpieczne ADR, czy też ładunki chłodnicze.

Każde zlecenie jest realizowane zgodnie z indywidualnym planem przewozowym, w ramach którego możliwe jest wprowadzenie ponadstandardowych elementów, po to, by przewóz zakończył się sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here