paczka do Rosji

Poszukujesz firmy kurierskiej, która zapewni bezpieczną i szybką przesyłkę paczki do Rosji? Skorzystaj z usług profesjonalnego operatora logistycznego, który pomoże Ci dobrać firmę odpowiednią do Twoich indywidualnych potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy wysyłce paczki do Rosji i czy wymagana jest odprawa celna? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Wybierz firmę kurierską dostosowaną do konkretnych potrzeb

Ze względu na nałożone w ostatnich latach sankcje oraz embarga, wymiana handlowa z Federacją Rosyjską uległa w ostatnich latach pewnym ograniczeniom. Pomimo tych ograniczeń Rosja jest nadal bardzo ważnym kontrahentem logistycznym naszego kraju i wiele polskich firm rozszerza swoją działalność poza wschodnie granice kraju. W związku z powyższym większość najważniejszych firm kurierskich ma w swojej ofercie usługi kurierskie obejmujące szeroko pojęty rynek wschodni, w tym również obszar Rosji. Każda firma kurierska posiada własny cennik oraz różnorodny pakiet usług podstawowych i dodatkowych, dlatego chcąc wybrać konkretnego przewoźnika oraz szczegółowe opcje wysyłki, warto skorzystać z pośrednika w postaci profesjonalnego operatora logistycznego, np. firmy globkurier.pl

Paczka do Rosji: ważne informacje

Jak już wspomniano, wysyłając paczkę do Rosji należy pamiętać o dodatkowych obostrzeniach panujących aktualnie w Federacji Rosyjskiej dotyczących między innymi realizacji przesyłek kurierskich. Podstawową kwestią o której należy pamiętać jest możliwość realizacji przesyłek towarowych jedynie w relacji firma-firma. Nadawanie przesyłki towarowej osobie prywatnej w Rosji nie jest możliwe, dotyczy to zarówno przesyłek w relacji firma-osoba prywatna, jak i pomiędzy osobami prywatnymi. Należy też pamiętać o ogólnych zasadach związanych z międzynarodowymi przesyłkami kurierskimi poza Unią Europejską, zgodnie którymi wszelkie przesyłki (poza wysyłką dokumentów do oraz z Izraela) wymagają odprawy celnej. Wysyłając paczkę za pośrednictwem globkurier.pl możesz skorzystać z indywidualnej wyceny przesyłki oraz z praktycznych informacji dzięki, którym dowiesz się jakie konkretnie dokumenty należy dołączyć do przesyłki wysyłanej do Rosji.

Praktyczna opcja śledzenia przesyłki

Wysyłając paczkę kurierem należy pamiętać o prawidłowym zapakowaniu przesyłki, minimalizując w ten sposób ewentualne ryzyko jej uszkodzenia. Najlepszą metodą na bezpieczną wysyłkę paczki jest zapakowanie jej w odporne na uszkodzenia, twarde opakowania. Większość firm kurierskich oferuje opcję śledzenia przesyłek, również tych międzynarodowych. Mechanizm ten umożliwia zlokalizowanie nadanej przesyłki na każdym etapie jej podróży od nadawcy do adresata. Jest to duże udogodnienie, które nabiera szczególnego znaczenia w przypadku doręczeń międzynarodowych. Paczki transgraniczne są z reguły bardziej narażone na opóźnienia bądź inne, trudne do przewidzenia okoliczności, mogące wydłużyć czas transportu. Skorzystaj z opcji trackingu i sprawdź na jakim etapie podróży jest Twoja paczka do Rosji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here