Jak mieć więcej realnych obserwujących

Instagram podbił serca miliardów ludzi na całym świecie. Stało się tak za sprawą formy przekazu. Zdjęcia i mała ilość tekstu nie wymaga od widza dużego zaangażowania. Może on przeglądać Instagram nawet gdy ma tylko kilka minut wolnego czasu. Scrollowanie relacji czy przeglądanie zdjęć potrafi jednak wciągnąć na długie godziny. W czym leży popularność kont na Instagramie? Jak zdobyć więcej obserwujących nie dopuszczając się nieczystych zagrań? Kupowanie followersów to praktyka mocno krytykowana, ale nie słusznie – nie jest ona fair wobec innych użytkowników tego portalu, jednak jeśli zależy nam na żywym zainteresowaniu naszym kontem to warto. Realni obserwujący mogą być zakupieni i nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak co gdy nie chcemy wydawać grosza?

Dbaj o estetykę swojego profilu

Instagram to zdjęcia – ładne fotografie, a na nich ciekawe filtry, odpowiednia ostrość, dopasowana jasność. Statystyczny użytkownik tego serwisu społecznościowego przeglądając setki grafik, lajkuje te, które mu się spodobają i zwrócą jego uwagę. Często zdarza się, że z ciekawości zajrzy na Twój profil. Jeśli przeczyta BIO i pobieżnie przejrzy inne zdjęcia – pewnie doda Cię do obserwowanych. Prawdopodobieństwo to zwiększa spójny tematycznie i wizualnie profil. Tadam, właśnie zyskałeś followersa!

Postaw na trochę prywaty

Ludzie oprócz ładnych zdjęć lubią, gdy na zdjęciach widać osoby, emocje – w opisach natomiast osobiste wyznania. Nie oznacza to, że musisz całe swoje życie i wszystkie sfery swojego życia pokazywać na Instagramie. Wystarczy, że pokażesz, co zjadłeś na śniadanie, co ostatnio przeczytałeś. Jeśli prowadzisz konto firmowe, co jakiś czas pokaż jakiś kadr zza kulis swojej działalności.

Dostarcz wartościową treść swoim obserwatorom

Same cytaty sławnych ludzi czy fragmenty tekstów piosenek to za mało. Daj osobom, które widzą Twoje treści, poznać swoje myśli i rozważania. Profile, które informują, bawią, zmuszają do refleksji, edukują, mają dużo obserwujących. Znajdź swoją niszę i bądź aktywny. Dziel się wiedzą, inspiruj. Spraw, aby Twoi obserwatorzy uznali Twój profil za potrzebny. Jeśli tak będzie, to dowiedzą się o nim inni i również klikną “follow”.

Publikuj regularnie i zwiększ zaangażowanie obserwujących

Instagram, który chce przyciągać ludzi, musi być aktualizowany często. Również algorytmy tego serwis społecznościowego lubią, gdy dodajesz nowe treści często. Ilość użytkowników

Instagrama (ponad miliard!) sprawia, że post dodany “raz na jakiś czas” szybko zginie w gąszczu innych i na pewno nie przyciągnie obserwujących na Twój profil.

Dodawaj hashtagi, dużo hashtagów…

Hashtagi pomagają użytkownikom odnajdywać treści, jakie lubią i, których potrzebują. Jeśli prowadzisz Instagrama o kwiatach doniczkowych, koniecznie oznacz je pod spodem. Używaj popularnych hashtagów, ponieważ ludzie często ustawiają opcję ich obserwowania. Tak możesz zyskać całe mnóstwo nowych followersów. Znajdą Cię ludzie, których zainteresuje to, co publikujesz i pewnie przyciągną inne osoby.

Oznaczaj miejsca i ludzi – gdziekolwiek jesteś

Znaczniki osób i ludzi są po to, by ich używać. Pokaż, gdzie jesteś i co robisz. Publikujesz stories? Dodaj lokalizację. Zafascynował Cię czyjś post? Opublikuj go na stories i oznacz tę osobę. Być może się odwdzięczy, a część jej obserwatorów stanie się też Twoimi.

Pytaj, rozmawiaj, dyskutuj…

Staraj się zaangażować swoich obserwujących – stosuj do tego celu i posty i relacje. Pod zdjęciami pisz angażujące pytania. Zapytaj, jak spędzili pierwszy dzień wiosny czy zwykłą sobotę. Gdy odpowiedzą – możesz kontynuować rozmowę. Ty też udzielaj się na profilach innych osób. Odpowiadaj na pytania w ankietach i sam twórz takie w relacjach. Potem publikuj wyniki. Rozmawiaj z użytkownikami, daj się im zapamiętać, zaciekaw ich swoją postawą, jednak pamiętaj, że najważniejszy w dyskusjach jest szacunek do innych.

Zdobywanie followersów na Instagramie nie musi być trudne albo wiązać się z ich kupowaniem. Wystarczy, że masz pomysł na swoje konto i odrobinę czasu, by tworzyć angażujące i wartościowe treści. Na pewno zdobędziesz wtedy sporo fanów swojego konta – i nie tylko dodadzą mu oni popularności, ale stworzą sympatyczną i pozytywną społeczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here