Inwestycja w mieszkanie we Wrocławiu. Jak zyskać jak najwięcej?

Polacy nadal chętnie decydują się na inwestowanie w nieruchomości – to skuteczny sposób na ulokowanie pieniędzy na lata. Dobrym wyborem jest także Wrocław, gdzie na własnym mieszkaniu można sporo zarobić. Jak zyskać wtedy jak najwięcej?

Mieszkanie przeznaczone na wynajem to obecnie jedna z najlepszych metod na zarobek – można wtedy zyskać znacznie więcej niż na lokatach bankowych, a przy tym nie ryzykować tak jak przy grze na giełdzie lub zakupie funduszy inwestycyjnych. Duża popularność takiej formy inwestycji wynika głównie z obietnicy wysokich zarobków. Ta z kolei powiązana jest z brakiem mieszkań na wynajem na polskim rynku mieszkaniowym i dużym zainteresowaniem takimi ofertami – zwłaszcza w dużych miastach.

Widać to także na rynku wrocławskim – bardzo często nowe inwestycje we Wrocławiu są wykupowane przez inwestorów chcących przeznaczyć mieszkania na wynajem. Dużym zainteresowaniem cieszą się też lokale z drugiej ręki. Aby zarobić na wynajmie mieszkań, trzeba przede wszystkim znaleźć taką ofertę, która pozwoli na najwyższe zyski. Nowe mieszkania na obrzeżach miasta, w pobliżu przystanków, uczelni, biur dobrze nadają się do wynajmu długoterminowego. Te położone w centrum są z kolei najlepsze jako sposób na wynajem turystyczny, czyli krótkoterminowy.

Wynajem długoterminowy daje niższe, ale stałe zyski bez wysokich kosztów obsługi. Ten krótkoterminowy to wyższe koszty obsługi, między innymi związane z rezerwacjami, sprzątaniem, większym ryzykiem uszkodzeń, ale też lepsze zarobki. Oprócz lokalizacji kluczowe jest także wykończenie mieszkania – lepiej zdecydować się na nowy lokal z estetyczną aranżacją albo w przypadku lokalu używanego wykonać generalny remont. Lokatorzy duży nacisk kładą obecnie na estetykę wnętrz, które wynajmują.

Oczywiście, nie zapominajmy także o tym, że duże znaczenie ma dobór lokatorów – właśnie dlatego tak wielu wynajmujących prowadzi dzisiaj selekcję pozwalającą na wybór tych, którzy będą godni zaufania, czyli będą płacić terminowo i nie będą powodowali zniszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here