zarabianie na muzyce

W ostatnim czasie prowadzenie live streamu zyskało na popularności. Głównym czynnikiem mającym wpływ na ten stan było zablokowanie przez lockdown wielu form spędzania czasu. Stąd coraz więcej osób postanowiło spędzać czas na korzystaniu z dóbr cyfrowych. Nie zabrakło tutaj również artystów, którzy zintensyfikowali swoje działania w sieci, wśród których było streamowanie.

Live stream jest rozwiązaniem, dzięki któremu artyści mają możliwość przedstawienia na żywo swojej twórczości. Stanowi to również ciekawą formę interakcji z fanami, którzy mogą w czasie rzeczywistym reagować i komentować to, co się dzieje na żywo. Dlatego poniżej przedstawiamy narzędzia przeznaczone do prowadzenia do live streamu, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród artystów.

Youtube Premieres

Prowadzenie kanału na Youtube wymaga cierpliwości oraz czasu. W zależności od tego, jakiego typu content prezentujemy, to musimy prowadzić regularne działania w tym serwisie. Jeśli jesteśmy artystą to zyskujemy nowe możliwości dzięki narzędziu Youtube Premieres. Jedną z nich jest możliwość zaprezentowania swojej twórczości poprzez live stream. Zasada działa narzędzia jest prosta i podobnie jak w przypadku klasycznego Youtube należy wcześniej przygotować nagranie, które będzie streamowane. Następnie materiał ten jest opublikowany na specjalnej podstronie wydarzenia. Za jej pośrednictwem mamy możliwość komunikacji z fanami i odpowiedzi na reakcje. Ponadto prowadzenie live poprzez Youtube Premieres umożliwia zarabianie na muzyce, ponieważ obsługiwana jest monetyzacja.

Instagram Live

Jeśli jesteś artystą, któremu działania w social mediach nie są obce, to Instragram live jest rozwiązanie w sam raz dla Ciebie. Jednak tutaj trzeba dać z siebie wszystko, ponieważ w przeciwieństwie do Youtube Premieres będziemy występować na żywo. Live prowadzony jest jako stories i trwa zaledwie 60 minut, więc nie powinniśmy sobie pozwolić na żadne problemy techniczne i pomyłki. Podczas streamu mamy możliwość podglądu reakcji i komentarzy, które są dodawane w czasie rzeczywistym. Natomiast po zakończeniu transmisji nagranie możemy udostępnić na naszym profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here