Czy szybki rozwód jest możliwy

Jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim, który chcemy zakończyć, to z całą pewnością w pewnym momencie zaczynamy się zastanawiać ile trwa rozwód. Zazwyczaj chcemy, żeby sprawa rozwodowa zakończyła się jak najszybciej, ponieważ nie mamy ochoty mieć nic wspólnego z osobą, z którą chcemy się rozwieść. Niestety właśnie tak się często dzieje, chociaż wcześniej ufaliśmy tej osobie i wierzyliśmy w to, że nas nie skrzywdzi i będzie z nami do końca życia.

Sprawy rozwodowe mogą zakończyć się szybko, a mogą też trwać latami. Wiele zależy od małżonków oraz od tego jaki adwokat od rozwodów w Katowicach będzie prowadzić sprawę. Jeżeli nie rozstajemy się z partnerem w złości, to jest duża szansa na to, że rozwód otrzymamy szybko. Tak samo dzieje się w sytuacji gdy nie mamy dzieci oraz nie istnieje problem z podziałem majątku. Jednak przeważnie nie rozwodzimy się w miłej atmosferze, mamy dzieci i nie możemy się dogadać w kwestii finansowej. Każda ze stron chce często jak najwięcej dla siebie, a to nie ułatwia rozwodu.

Gdy nie potrafimy się dogadać z osobą, z którą się rozwodzimy, to Katowice rozwód może być dla nas traumatycznym przeżyciem. Nie da się ukryć, że wpłynie to na naszą psychikę. Jeżeli bardzo chcemy rozwodu, to powinniśmy czasami spróbować opanować negatywne emocje i porozmawiać szczerze z dotychczasowym partnerem. Wiele spraw można załatwić samodzielnie bez udziału sądu. Oczywiście nie oznacza to, że nie spotkacie się w sądzie. Jednak sprawa będzie trwać znacznie krócej i będzie mniej stresująca.

Często dzieje się tak, że w trakcie rozwodu dziecko jest wykorzystywane jako karta przetargowa. Zapominamy o tym, że właśnie dla dobra dzieci powinniśmy zadbać o to, żeby rozwód odbył się w jak najbardziej przyjaznej atmosferze. W końcu dzieci nie są winne temu, że mama i tata nie chcą już ze sobą mieszkać. One to przeżywają nawet bardziej od osób dorosłych, ponieważ najczęściej nawet nie wiedzą dlaczego ich rodzice się rozwodzą. Wiedzą jednak, że po rozwodzie będą mieszkać tylko z jednym rodzicem i nie wiadomo jak często będą widzieć drugiego. Z całą pewnością nie jest to miłe uczucie. Jeżeli nie potrafimy być dla siebie mili, to chociaż spróbujmy udawać ze względu na dzieci. Nie wykorzystujmy też ich w trakcie rozwodu, ponieważ mogą nam tego nigdy nie wybaczyć.

Jeżeli obydwie strony chcą rozwodu i nie widzą żadnych możliwości naprawienia związku, to zapewne rozwód dostaną szybko. Oczywiście muszą posiadać odpowiedni powód rozwodu, ponieważ zwykła kłótnia nie jest dowodem w sprawie. Sąd udziela rozwodu jedynie wtedy kiedy ma do tego podstawę. Rozwodu nie dostanie każdy kto przyjdzie i powie, że chce się rozwieść ze swoją żoną lub mężem. Należy jeszcze powiedzieć dlaczego chce się rozwodu i to jest najgorszy moment każdej sprawy rozwodowej. Bardzo często przyczyną rozwodu jest zdrada i niestety trzeba o tym powiedzieć głośno. Nie jest to miłe, ponieważ sam fakt zdrady jest dla nas wystarczający bolesny i nie zawsze mamy ochotę o tym mówić. Na sprawie rozwodowej możemy zostać do tego zmuszeni.

Rozwód może być tylko formalnością, ale może też stać się bardzo traumatycznym przeżyciem. Wiele zależy od tego z jakiego powodu decydujemy się na rozwód i jakie są relacje w małżeństwie. Czasami człowiek pokazuje swoje prawdziwe oblicze dopiero w trakcie rozwodu. Wtedy okazuje się, że druga osoba może być naprawdę bardzo bezlitosna, chociaż wydawało nam się, iż jest inaczej. Niestety kiedy emocje i uczucia wchodzą w grę, to człowiek może zachowywać się różnie. Dlatego nie zawsze da się dobrze przygotować na rozwód. Możemy się spodziewać kłótni i niemiłych słów, ale może też się okazać, że nasza druga połowa podejdzie do tematu bardzo odpowiedzialnie i większość rzeczy załatwimy bez udziału adwokata. Po rozwodzie również można utrzymywać dobre relację z osobami, z którymi się kiedyś żyło i kochało. Na początku zapewne będzie to trudne, ale z czasem przekonamy się, że jest to możliwe. Wystarczy tylko tego chcieć i nie skreślać drugiego człowieka, który przecież kiedyś coś dla nas znaczył.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here