Czy szkolenia online są skuteczne

W czasach pandemii koronawirusa niemożliwe staje się przeprowadzanie rozmaitych szkoleń w standardowej formie, poprzez organizację bezpośrednich spotkań, a branża usług szkoleniowych przeżywa ogromny kryzys. Jednocześnie w trudnej sytuacji zostali postawieni pracodawcy, którzy chcą inwestować w swoich pracowników oraz sami zatrudnieni, którzy planowali zwiększanie własnych kompetencji zawodowych. Jedyną możliwą formą dokształcania się pozostają szkolenia za pośrednictwem internetu, takie jak szkolenia podatkowe online. Czy takie kursy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii internetowej są jednak w pełni skuteczne? Odpowiedź na to pytanie przedstawiamy poniżej.

Kurs księgowości online: https://www.cee.pl/oferta/kursy-zawodowe/certyfikowane-kursy-ksiegowosci/ – sprawdź więcej informacji.

Sami eksperci potwierdzają, że kurs księgowości online czy o jakiejkolwiek innej tematyce, może być dokładnie tak samo skuteczny, jak ten przeprowadzany w sposób tradycyjny, jeśli tylko zostanie właściwie przeprowadzony. Sam pośredni kontakt pomiędzy uczestnikami a prowadzącym nie jest żadną przeszkodą, jeśli tylko organizator ma ku temu dobre kompetencje. Nie chodzi jedynie o aspekty techniczne, bo te dają dzisiaj ogrom możliwości. Liczą się też materiały w wersji elektronicznej oraz samo przekazywanie wiedzy. Prowadzący oprócz doskonałych kwalifikacji musi nabyć też umiejętność prowadzenia szkoleń przez internet – nie dla każdego jest to łatwa sztuka.

Co więcej, tematyka szkoleń musi być dokładnie dobrana, a zakres spotkań przed komputerem jasno sprecyzowany. Samo szkolenie powinno być podzielone na bloki tematyczne, od podstaw, aż po szczegóły, typu „podstawowe cechy księgowości”, „kadry i płace”. Szkolenie online jest specyficzne, ale może być w pełni skuteczne i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Najlepiej wybierać te, których zwieńczeniem jest egzamin – także w formie zdalnej. Ukończenie takiego kursu z wynikiem pozytywnym pozwoli uzyskać uczestnikom potrzebne uprawnienia i certyfikaty, tak ważne do wykonywania zawodu i możliwości przedstawiania swoich kwalifikacji.

Pamiętajmy, że w dobre szkolenie należy zainwestować nie tylko czas, ale i pieniądze. Powinniśmy dobierać je zgodnie z chęcią osobistego rozwoju, ale też planami zawodowymi. W czasach pandemii koronawirusa wydaje się, że szkolenia przez internet są świetną opcją na dokształcanie się, zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy, dzięki czemu udaje się wzmocnić pozycję na zawodowym rynku. To tak ważne w obliczu kryzysu gospodarczego, trudności w utrzymaniu czy znalezieniu zatrudnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here