internet

Dostęp do internetu stał się tak ważnym elementem naszego życia, że ​​w większości gospodarstw domowych jest uważany za niezbędny, podobnie jak rachunki za prąd lub telefon. A ponieważ coraz więcej ludzi odcina kabel od telewizji kablowej, firmy oczekują od swoich abonentów Internetu, aby nadrobić utracone dochody. Być może nie jest więc zaskoczeniem, że średni koszt szerokopasmowego internetu szybko rośnie, zbliżając się do 50 dolarów miesięcznie w 2015 roku.

Przedstawiamy kilka ogólnych wskazówek, które pomogą każdemu zaoszczędzić na miesięcznym rachunku internetowym. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju miesięcznej usługi, jednym z najłatwiejszych sposobów obniżenia rachunku internetowego jest okazjonalne rozejrzenie się i porównanie cen. Tylko dlatego, że dostawca usług, z którym się zarejestrowałeś, kilka lat temu miał najlepszą cenę, nie oznacza, że ​​nadal posiada tytuł najtańszej usługi internetowej w Twojej społeczności.

Co roku lub dwa warto poświęcić trochę czasu na rozejrzenie się w poszukiwaniu lepszej ceny. Należy jednak pamiętać, że wybór może być ograniczony w niektórych społecznościach, w tym zarówno na obszarach wiejskich z niewielką liczbą dostępnych dostawców, jak i w miastach, w których jedna firma wynegocjowała długoterminową umowę.

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju miesięcznych usług, jednym z najłatwiejszych sposobów obniżenia rachunku za internet jest okazjonalne rozejrzenie się i porównanie cen. Tylko dlatego, że dostawca usług, z którym się zarejestrowałeś, kilka lat temu miał najlepszą cenę, nie oznacza, że ​​nadal posiada tytuł najtańszej usługi internetowej w Twojej społeczności.
Określ, jakiego typu usługi internetowe potrzebujesz

Dostępnych jest wiele różnych typów połączeń internetowych; Internet szerokopasmowy to ogólny termin określający w zasadzie każdą usługę szybszą niż staromodne połączenie dial-up.
Jedną z opcji jest DSL, który jest dostarczany za pośrednictwem standardowej linii telefonicznej. Dla przeciętnego użytkownika domowego, który od niechcenia surfuje po Internecie i przesyła strumieniowo niektóre filmy, programy telewizyjne i muzykę, łącze DSL jest zwykle wystarczające. DSL jest również tańszą wersją większości opcji internetowych. Przy prędkościach pobierania wynoszących od 3 do 10 Mb / s jest zwykle wystarczająco szybki, aby przesyłać strumieniowo wideo w jakości HD – choć prawdopodobnie nie na kilku urządzeniach jednocześnie (kluczowe zastrzeżenie, jeśli masz nastolatki w domu lub mieszkasz ze współlokatorami).

Inną opcją jest internet kablowy, który jest dostarczany przez dostawcę telewizji kablowej. Chociaż internet kablowy jest zwykle znacznie szybszy niż DSL, jest również znacznie droższy, a liczba użytkowników w Twojej okolicy może wpływać na szybkość połączenia, powodując spowolnienie usługi w godzinach szczytu.

Trzecią i stosunkowo nową opcją jest światłowód. Zaletą systemu kabli światłowodowych jest to, że może dostarczać informacje znacznie szybciej i na znacznie większe odległości. Jednak ta usługa nie jest szeroko dostępna, ponieważ większość domów i firm nie jest podłączonych do Internetu światłowodowego.

Oprócz tych opcji szerokopasmowych wraz z postępem technologicznym dostępnych jest coraz więcej alternatyw. Jedną ze ścieżek, które wybierają niektórzy konsumenci, jest poleganie wyłącznie na bezprzewodowych danych 4G od dostawcy telefonów komórkowych. Jeśli możesz uzyskać niezawodną usługę 4G LTE od jednego z czterech głównych operatorów – Verizon, AT&T, Sprint i T-Mobile – możesz spodziewać się prędkości pobierania od 3 do 40 Mb / s, co jest zgodne z większością opcji szerokopasmowego Internetu. Co więcej, możesz zabrać ze sobą swoją usługę internetową, gdziekolwiek jesteś. Jednak, jak zobaczysz poniżej, te usługi są najbardziej ekonomiczne w małych dawkach – zwykle dla tych, którzy używają mniej niż 2 gigabajty (GB) danych miesięcznie.

W zależności od sposobu użytkowania i potrzeb możesz zaoszczędzić pieniądze, przełączając się na inny typ połączenia internetowego. Zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Nic prostszego, zainwestuj w internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Jeżeli chodzi o Internet Kraków ma na tym polu dużo do powiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here