styl industrialny

Styl industrialny ostatnimi czasy jest bardzo popularny. Najczęściej urządzane są w ten sposób salony, stylowe kuchnie oraz łazienki. Jak jest w przypadku biura? Czy taki styl jest odpowiedni? Oczywiście! W sytuacji, gdy chcemy zaaranżować pomieszczenie, w którym pracujemy styl industrialny jest świetnym wyborem. Przemawia za nim minimalizm, a jednocześnie elegancja. W takim pomieszczeniu, nie tylko żyje się lepiej, ale także pracuje bardziej efektywniej.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/styl-industrialny/

Na jakich zasadach opiera się styl industrialny?

Styl industrialny dla wielu osób wydaje się być prosty i banalny. Czy faktycznie tak jest? Niekoniecznie. Pomieszczenie tak urządzone zazwyczaj uważane jest za surowe, jednak żeby efekt końcowy był zgodny z tym co sobie założyliśmy, należy przestrzegać kilku zasad, które pozwolą na proste i skuteczne wprowadzenie danego stylu do biura.

Pierwsza zasada to wybór pomieszczenia, w którym ma się znajdować nasze biuro. Powinno być one przestrzenne. W końcu styl industrialny uwielbia duże przestrzenie, a przy okazji minimalizm. Zazwyczaj pomieszczenie, które jest urządzone w stylu industrialnym spełnia wiele funkcji, dlatego warto podzielić je na konkretne strefy życia, ale bez stawiania ścian. Bardzo często jest tak, że sypialnia, kuchnia, salon i biuro znajdują się w tym samym pomieszczeniu. Elementem, który jeszcze bardziej podkreśla styl industrialny są duże okna. To one nadają charakteru wnętrzu.

Następna dość istotna kwestia podczas urządzania biura w stylu skandynawskim to kolorystyka. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby wybrać odpowiednie barwy do swojego biura. W ten sposób podkreślimy wyjątkowych charakter wnętrza. W pomieszczeniach urządzony w stylu industrialnym królują głównie jasne kolory, takie jak biel, szarość, czy beż. Pamiętajmy, że dany styl wyróżnia się na tle pozostałych surowością.

Ostatni ważny element to materiał. Podczas urządzania swojego biura powinniśmy postawić na syntetyczne imitacje. Na przykład na beton, metal, czy drewno. Wszystkie te materiały znakomicie wkomponują się w wystrój wnętrza industrialnego. Drewno jest świetnym rozwiązanie, jeżeli nie wiemy co położyć na podłogę, z kolei beton na ściany. Z kolei metal znakomicie dopełni wystrój industrialny. Możemy dodać meble lub dekoracje wykonane z tego materiału.

Zobacz też: http://blogofirmie.pl/w-jakiej-kolorystyce-najlepiej-urzadzic-biuro/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here