6 zalet Karty Kredytowej

0
1228

Niemal każdy produkt finansowy ma swoje wady i zalety. Nie ma chyba takiego, który byłby w pełni doskonały i pozbawiony wad. My dzisiaj przyjrzymy się kartom kredytowym i wymienimy większość zalet, które posiadają.

Czy jest mi potrzeba karta kredytowa? Takie pytanie zadają sobie osoby, które zastanawiają się nad złożeniem wniosku o kartę kredytową. Czy warto korzystać z takiego rozwiązania? Jakie są główne zalety korzystania z karty kredytowej?

Poznajcie 6 zalet karty kredytowej

  1. Możliwość uzyskania karty kredytowej przez internet.

Jeśli Wam się poszczęści, kartę kredytową otrzymacie bez wychodzenia z domu. Niektóre banki umożliwiają uzyskanie karty kredytowej właśnie z taki sposób. Bez konieczności odwiedzania placówek, bez oczekiwania w kolejce, bez dodatkowych dokumentów. W wybranych bankach wszystkie formalności, związane z uzyskaniem karty kredytowej, możemy załatwić od a do z przez internet. Niekiedy może jednak zachodzić konieczność podpisania umowy, w najbliższej placówce banku.

  1. Okres bezodsetkowy

To jedno z głównych udogodnień karty kredytowej, którego nie spotkamy w przypadku kredytów czy pożyczek. Dokonując transakcji bezgotówkowych za pomocą karty kredytowej, możemy nie płacić dodatkowych odsetek od użytej kwoty. Warunkiem będzie zwrócenie całej pożyczonej kwoty w terminie, który określony jest jako okres bez odsetkowy. Najczęściej wynosi on od 52 do 58 dni. Jeśli w tym terminie uda nam się zwrócić całą kwotę, nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów odsetkowych.

  1. Dodatkowa gotówka w zasięgu ręki

Karta kredytowa wyróżnia się głównie tym, że daje nam dostęp do dodatkowej gotówki. Nie korzystamy jak w przypadku karty płatniczej z własnych środków, a dodatkowych pieniędzy udostępnionych nam przez bank. Wysokość limitu kredytowego na karcie uzależniona jest od uzyskanej oceny zdolności kredytowej. Obliczana jest ona, na podstawie uzyskiwanego przez nas wynagrodzenie miesięcznego. Z dodatkowych pieniędzy na karcie kredytowej, możemy korzystać o dowolnej porze dnia i nocy.

  1. Wygodna spłata karty kredytowej

Karty kredytowej nie musimy spłacać w równych ratach miesięcznych. Wystarczy, że co miesiąc będziemy spłacać kwotę minimalną, o której zostaniemy poinformowani za pośrednictwem wiadomości e-mail lub sms. Spłatę większości zadłużenia na karcie możemy dokonać w dowolnej dla nas chwili. A więc w momencie, który uznamy za najbardziej stosowny i w którym będziemy mieli największe możliwości spłaty zadłużenia.

  1. Szerokie możliwości płatności

Karty kredytowe w większości umożliwiają dokonywanie transakcji bezgotówkowych czy zbliżeniowych. To jednak niejedyne możliwości płatnicze kart kredytowych. Z ich pomocą będziemy mogli również wykonać przelew z karty kredytowej czy wypłacać gotówkę z bankomatów, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W przypadku tej ostatniej opcji musimy się upewnić, czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

  1. Programy bonusowe

Niektóre banki oferują możliwość przystąpienia do specjalnych programów bonusowych. Płacąc kartą kredytową, zdobywamy punkty, które później możemy wymienić na nagrody. Ponadto możemy również zyskać dodatkowe rabaty, w wybranych placówkach lub punktach usługo-handlowych, które nawiązały współpracę z bankiem. Takie rabaty możemy również uzyskać podczas wizyty w restauracji czy kinie.

To główne zalety, jakie wiążą się z posiadaniem karty kredytowej. Pamiętajmy, by przy podejmowaniu decyzji o założeniu karty kredytowej, kierować się również kosztami, jakie wiążą się z posiadaniem karty kredytowej. Bardzo często, karta kredytowa wiąże się z dodatkową opłatą miesięczną. Jak jednak podpowiedział nam w rozmowie z nami, Szymon Tracz z portalu Portfe24 www.portfel24.eu – takiej opłaty możemy uniknąć. Wystarczy spełnienie określonych warunków, które najczęściej mówią o wykonaniu określonych transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu. Jeśli spełnimy ten warunek, bank nie naliczy nam miesięcznej opłaty za utrzymanie karty kredytowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here