» Projekt Sukces » Artykuły » Jak zwiększyć pewność siebie w kontaktach z ludźmi?


Jak zwiększyć pewność siebie w kontaktach z ludźmi?

Abstract: W artykule dowiesz się czym jest pewność siebie i nieśmiałość. Nauczysz się prostych technik którymi zwiększysz pewność siebie, zbudujesz silne przekonania i pokonasz nieśmiałość.
Zobacz: Darmowy Kurs Pewności Siebie – Jak zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości?

pewność siebie

Pewność siebie to jedna z kluczowych cech ludzi sukcesu. Jednak w obecnych czasach, coraz więcej osób ma z tym wielki problem. Mówią, że brakuje im pewności siebie, unikają kontaktów z ludźmi, są nieśmiali, boją się wystąpień publicznych.

Mam jednak dobrą wiadomość. Pewność siebie nie jest cechą wrodzoną. A to oznacza, że można się jej nauczyć. Również i Ty, możesz się nauczyć pewności siebie!

Teraz wyobraź sobie, że masz w swojej głowie ukryte pokrętło pewności siebie. Do tej pory, pokrętło pewności siebie było regulowane automatycznie, przez podświadomość. Za każdym razem, gdy w dzieciństwie wystraszyłeś się jakiejś sytuacji, doświadczyłeś czegoś nieprzyjemnego, usłyszałeś słowa krytyki, podświadomość przykręcała pewność siebie. Z czasem urosłeś, jednak nigdy nie wiedziałeś, jak ponownie podkręcić pewność siebie.

Dzisiaj dostaniesz ode mnie wskazówki, jak to zmienić. Otrzymasz 7 porad, po zastosowaniu których podkręcisz pewność siebie na maksa! A więc do dzieła!

1. Pewność siebie a postawa ciała

Ludzie są wzrokowcami. Jest znana zasada, że pierwsze sekundy kontaktu z drugim człowiekiem są najważniejsze. To w tym czasie podświadomość wkłada napotkaną osobę do odpowiedniej „przegródki” i błyskawicznie buduje przekonania na podstawie wyglądu.

Dlatego zwracaj uwagę na postawę. Postawa osoby pewnej siebie, lidera – to wyprostowany kręgosłup, pierś nieco wypchnięta do przodu, broda lekko powyżej linii horyzontu. Sposób poruszania płynny, jak najmniej chwiejny.

Musisz czuć się komfortowo. Najlepiej, jeśli przećwiczysz sposób poruszania w domu, przed lustrem, podczas słuchania ulubionej, motywacyjnej muzyki.

2. Pewność siebie a kontakt wzrokowy

Utrzymanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą jest niezwykle ważne. Nawet, jeśli nieświadomie opuszczasz wzrok (np. jeśli jesteś kinestetykiem), zostaniesz sklasyfikowany jako osoba nieśmiała lub nieuważna. Kontakt wzrokowy to oznaka zainteresowania i pewności siebie, oraz prawdomówności.

3. Pewność siebie a uśmiech

Wszyscy lubimy ludzi, którzy się uśmiechają. A sympatia to jedno z najważniejszych narzędzi wpływu. Uśmiech jest niezwykle prosty, a niezwykle efektywny!

Staraj się uśmiechać przy każdej okazji. Wtedy będziesz odbierany jako osoba pozytywna, pewna siebie, radosna.

4. Pewność siebie – Przezwyciężaj starch

Najlepszym sposobem na lęk, jest jego przezwyciężenie. Jeśli boisz się wystąpień publicznych, występuj. Jeśli boisz się kontaktów face to face, spotykaj się z ludźmi. Jeśli strach jest silniejszy od Ciebie, masz fobię, to zastosuj techniki NLP, hipnozy, racjonalnej terapii zachowań, EFT lub każdej innej, która może Ci pomóc.

Jak wynika z badań, więcej osób obawia się wystąpień publicznych, niż śmierci. Nie pozwól, aby strach paraliżował Cię w takich sytuacjach. Aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, musisz komunikować się z ludźmi!

5. Pewność siebie – popraw umiejętności socjalne

Inteligencja socjalna to klucz do sukcesu. Jest niewiele osób, które osiągnęły spektakularny sukces w samotności. Naucz się skutecznej komunikacji, perswazji, mowy ciała.

Pracuj nad sobą w tym zakresie: uczestnicz w szkoleniach, warsztatach, czytaj książki i wdrażaj wiedzę w praktykę. Każda minuta spędzona nad rozwijaniem tych umiejętności, to gwarantowany zwrot w przyszłości!

6. Pewność siebie a przygotowanie

Zawsze bądź przygotowany! eśli masz zaplanowany występ przed ludźmi, przeprowadzenie prezentacji na uczelni, prezentacji handlowej, rozmowę z szefem czy swoim zespołem, przygotuj się. Zrób mapę myśli wszystkich punktów, które będziesz omawiać. Opisz też, wszystkie możliwe problemy i przeszkody, które mogą pojawić się w trakcie tego wydarzenia.

Zrób symulację takiego spotkania zarówno w głowie (w wyobraźni), jak i w domu przed lustrem, kamerą czy komputerem. Im częściej przećwiczysz wystąpienie, tym silniejsze połączenia neuronalne utworzysz w mózgu. Dzięki temu, każdy kolejny raz będzie coraz łatwiejszy! Pamiętaj, że umysł nie odróżnia wyobraźni od faktów i wykorzystaj ten fakt!

7. Pewność siebie a przekonania

Przekonania są utrwalanymi od dzieciństwa programami, które wpływają na sposób funkcjonowania umysłu.

Negatywne przekonania dotyczące wystąpień publicznych powstają najczęściej w szkole. W sytuacji, gdy dziecko zostało wywołane na środek klasy. Wtedy nierozważne słowa nauczyciela, czy śmiech klasy wystarczył, aby umysł dokonał generalizacji i wrzucił wystąpienia publiczne do przegródki z lękami.

Jeśli znajdziesz u siebie negatywne przekonanie, zastąp je nowym, lepszym. Możesz zastosować technikę zdartej płyty. W tym celu możesz wielokrotnie powtarzać negatywny dialog w śmieszny sposób. Np. głosem myszki miki, kaczora Donalda, czy erotycznym. Powtarzaj je w zwolniony i przyśpieszonym tempie, od tyłu, od środka i od przodu.

Następnie powtarzaj normalnym głosem pozytywne przekonanie i wizualizuj, jak występujesz publicznie i odnosisz sukces.

Podsumowując, pewności siebie można się nauczyć.

Nie masz w sobie żadnego genu, warunkującego pewność lub nieśmiałość. Będąc małym brzdącem, zapewne nie bałeś się latać z gołą pupą między ludźmi, krzyczeć z całej siły i domagać się swojego. Potem społeczeństwo (szkoła, rodzina) zmieniło to. Wpojono Ci głupie przekonania, że „tak nie wypada”.

Dzisiaj masz znowu szansę, aby powrócić do tego, co jest Ci potrzebne!

Pozdrawiam,
Marcin Kijak>> Zobacz też Darmowy Kurs Pewności Siebie – Jak zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości?

PS.: Jeśli chcesz zwiększyć pewność siebie, polecam lektury:


Article keywords: pewność siebie, pewność siebie ćwiczenia, nieśmiałość jak się jej pozbyć, jak zdobyć pewność siebie, jak przezwyciężyć nieśmiałość,jak walczyć z nieśmiałością, jak zyskać pewność siebie,jak zwiększyć pewność siebie, jak zwalczyć nieśmiałość
ProjektSukces.pl: NLP | hipnoza| szybka nauka | szybkie czytanie | nauka języków | zarządzanie czasem | osiąganie celów | motywacja
Copyright © Marcin Kijak Business Education, all rights reserved
Design by Matthew "Chaos Element" McGee